Strona Główna

HISZPANSKIE OBYCZAJE I PRZESADY SYLWESTROWE.

alt

Najbardziej znanym hiszpańskim zwyczajem sylwestrowym jest zjedzenie 12 winogron w rytm uderzen zegara wybijajacego godzinę 24.00 - z każydm uderzeniem należy zjeść jedno winogrono, co ma zapewnić szczęście w Nowym Roku. Najlepiej, aby winogrona były zjedzone stojąc na lewej nodze, aby w Nowy Rok wejść prawą stopą.

Inny zwyczaj, zapewniający pomyślność finansową, to wrzucenie złotego pierścionka lub kolczyka do kieliszka z szampanem, którym wznosi się toast noworoczny. Jeżeli zależy nam na wierności męża lub żony, powinna to być obrączka ślubna. Miłość przyniosą natomiast czerwone owoce wrzucone do kieliszka - truskawki, czereśnie, pestki granatu, maliny i in.

 W nowym roku nie zabraknie nam żywności, jeżeli do kieliszka wrzucimy jedno ziarenko soczewicy.  

 Bogactwo i dobrobyt można przywołać trzymając w dłoni podczas uderzeń zegara banknot koloru zielonego, np. 1 dolar albo 100 euro. Potem trzeba włożyć go do zielonego woreczka, zaszyć zieloną nicią i schować do szuflady, której zwykle się nie używa. Także ząbek czosnku włożony do portfela, tuż po uderzeniach zegara, zapeni w nowym roku pieniądze.

 Aby przyciągnąć szczęście i odnaleźć w życiu miłość nałeży w sylwestra założyć bieliznę koloru czerwonego. 

 Jeżeli natomiast ktoś dużo podróżuje i chciałby trochę odpocząć, powinien przed północą pochodzić po mieszkaniu z walizką, a następnie umieścić ją przy drzwiach aż do nowego roku.

 Zgodę i szczęście przyciągają także piękne zapachy. Aby w domu zapanował w nowym roku spokój i harmonia, należy gotować pół godziny przed zakończeniem starego roku siedem lasek cynamonu, zamknąć okna i pozwolić, aby zapachem przeszedł cały dom. Przed złymi intencjami innych ludzi chroni zapach bazyliki, eukaliptus pomaga w osiągnięciu wyznaczonych celów, lawenda przynosi szczęście i zapewnia dobry klimat do rozmów. Zapach drzewa sandałowego ma natomiast pomóc w rozwiązaniu problemów finasowych i biznesowych. 

 Aby pokonać samotność i czuć się kochanym, należy 31 grudnia położyć w każdym pokoju po 3 zielone cytryny, a następnie zebrać je pierwszego dnia nowego roku, po południu. 

 Zyczenia mogą się spełnić, jeżeli zapisze się je na skrawkach papieru. Papier powinien być różowy - jeżeli są to sprawy uczuciowe, czerwony - jeżeli związane są z ryzykiem, fioletowy - jeżeli prosi się o zmianę, i zielony, jeżeli dotyczą rodziny. Chowa się to, co chcemy, aby się spełniło, i palimy to, co chcemy, aby znikło z naszego życia. 

 

Grażyna Opińska (PAP)

 

Poprawiony (wtorek, 06 lipca 2010 18:46)

 


Teraz online
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Licznik odwiedzin
474146
DziśDziś209
WczorajWczoraj247
TydzieńTydzień895
MiesiącMiesiąc6064
WszystkieWszystkie474146
Logowanie